„KOLOROWY POCIĄG”, czyli DZIEŃ DZIECKA w SP nr 5

Dnia 1 czerwca 2010 roku w SP nr 5 w Chojnicach odbył się DZIEŃ DZIECKA. Cały dzień upłynął z uśmiechem na ustach i dużą porcją humoru.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, Małgorzata Zakaszewska. Złożyła życzenia wszystkim dzieciom, które utworzyły kolorowy pociąg (uczniowie każdej klasy wystąpili w charakterystycznych strojach).

Następnie uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami przemieścili się do mniejszej sali gimnastycznej. Tam, pod okiem swoich wychowawców, z wielkim zapałem przystąpili do poszczególnych konkurencji. Potem udali się do ChDK na projekcję filmu ASTRO BOY.

Natomiast uczniowie klas IV–VI pozostali w dużej sali gimnastycznej.

ŚWIĘTO DZIECI stało się doskonałym pretekstem do zorganizowania wielu konkurencji sportowo-rekreacyjnych, m. in.: radosna twórczość dziecięca, taniec z balonami, skoki przez skakankę, najoryginalniejsza żeńska i męska fryzura, bieg z piłeczką do ping-ponga, łowienie rybek, rzut piłeczką do celu. kręgle, rzut piłeczką tenisową do kosza.

Wyznaczeni nauczyciele odpowiedzialni byli za organizację miejsca do zabaw (przygotowanie niezbędnych przyborów i przyrządów). Inni czuwali nad ich bezpiecznym przeprowadzeniem (przede wszystkim p. wic. dyr. Renata Smogorzewska, p. Grażyna Tyborska, p. Hanna Gubała, p. Rafał Żuchowski, p. Mirosław Aleksandrowicz i wszyscy, obecni tego dnia, wychowawcy).

Uczniowie walczyli bardzo dzielnie. Szkolna impreza dostarczyła wiele atrakcji i radosnych przeżyć.

O godz. 12.10 odbył się apel podsumowujący ten świąteczny dzień. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom. Nie zabrakło również słodkości. To był udany dzień.