"Jarzębinka" w SP 5

20 III 2014 r. dzieci z Przedszkola „Jarzębinka” przybyły z rewizytą do SP 5 w Chojnicach. Najpierw udały się do biblioteki, by posłuchać wierszy J. Tuwima w wykonaniu uczniów kl. V epod kierunkiem pani Bożeny Kwiatkowskiej. Dzieci również odgadywały tytuły wierszy poety.
Następnie zajęcia odbywały się w sali lekcyjnej. Tam w ławkach, dzieci z przedszkola mogły poczuć się jak uczniowie. Rozwiązywały różne łamigłówki o tematyce wiosennej. Wielką atrakcją było rozwiązywanie zadań na tablicy interaktywnej.
Uczniowie klasy I d pod opieką Barbary Tobolskiej przedstawili układ taneczny „Przebudzanie niedźwiedzia”
Na koniec zintegrowane już zespoły dzieci obejrzały zdjęcia z dnia 3 XII 2013 r. z wizyty klasy Id w przedszkolu, gdzie pani Joanna Szyca i Karolina Nynca pokazała przygotowane przez przedszkolaków widowisko „Szewczyk Dratewka”.
Wszyscy świetnie się bawili.