"PIĄTKA" sportową potęgą w województwie.

Szkoła Podstawowa nr 5 im. J. H. Derdowskiego w Chojnicach zajęła bardzo wysokie, 9 miejsce w rywalizacji sportowej szkół podstawowych w województwie pomorskim.

W zmaganiach sportowych brało udział blisko 800 placówek z całego województwa. Na tak wspaniały wynik składa się wiele zwycięstw i występów w zawodach na szczeblu miejskim, powiatowym i wojewódzkim. „Piątka” brała udział w ponad 50 imprezach sportowych, do których przygotowywali dzieci nauczyciele wychowania fizycznego.

Większość uczestników zawodów to uczniowie klas sportowych, których skład uzupełniały dzieci z pozostałych oddziałów w szkole. Jak mówią sami „wuefiści” największe brawa i gratulacje należą się dzieciom za ogromne zaangażowanie, chęć do pracy i wysiłek wkładany w rywalizację sportową.

Największymi sukcesami w tym roku były udziały sportowców z Chojnic w zawodach na szczeblu półfinałów i finałów wojewódzkich, w których opiekunami dzieci byli Rafał Żuchowski i Radosław Pilcek :

- Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym chłopców
- Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym chłopców
- Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym dziewcząt
- Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Sztafetowych biegach przełajowych chłopców
- Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Drużynowych biegach przełajowych chłopców
- Finał Wojewódzki w turnieju piłkarskim „ Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
- Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Unihokeju chłopców
- Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Pływaniu chłopców
- Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Pływaniu dziewcząt

W klasyfikacji końcowej szkół podstawowych „piątka” uplasowała się na najwyższym miejscu wśród szkół z regionu i wyprzedziła m.in. szkołę sportową z Człuchowa, szkoły podstawowe z Brus, Czerska czy sąsiednie placówki z Chojnic.

1 miejsce –  Szkoła Podstawowa Kwidzyn 6 – 368 pkt.
2 miejsce –  Szkoła Podstawowa Bojano – 287 pkt.
3 miejsce –  Szkoła Podstawowa w Tuchomiu – 284 pkt.
…………………………………………….
9 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach – 246 pkt.
…………………………………………….
18    miejsce – Szkoła Sportowa Człuchów – 224 pkt.
33    miejsce – Szkoła Podstawowa Brusy im. J. Pawła 2 – 164 pkt.
94    miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku – 92 pkt.
114  miejsce – Szkoła Podstawowa w Charzykowach – 80 pkt.
230  miejsce -  Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach – 36 pkt.
242  miejsce -  Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach – 34 pkt.
351  miejsce -  Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach – 14 pkt.
384  miejsce -  Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach – 10 pkt.

Jeszcze raz wielkie brawa!!! Zarówno gratulujemy uczniom biorącym udział w poszczególnych imprezach sportowych ; jak również nauczycielom,  za zaangażowanie, wykonaną pracę i motywację do działania.

Życzymy wielu sukcesów w kolejnych latach , siły do walki i niegasnącej satysfakcji na każdym szczeblu rywalizacji

Brawo „PIĄTKA”