11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 5 im. J. H. Derdowskiego w Chojnicach pod kierunkiem wychowawców: p. Brygidy Kerszk, p. Barbary Pruskiej i p. Barbary Tobolskiej przygotowali lekcję historii Polski.

Dzieci, odświętnie ubrane, recytowały swoje kwestie. Michał Kaźmierczak wcielił się w postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Publiczność z wielkim przejęciem oglądała scenkę rozbioru Polski. Wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne i piosenki żołnierskie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja multimedialna dotycząca Legionów Polskich. Zwieńczeniem programu był marsz w wykonaniu uczniów klasy II e. Na zakończenie pani dyrektor Małgorzata Zakaszewska wręczyła nagrody laureatom konkursu kaligraficznego, którego przedmiotem były słowa hymnu państwowego.

więcej zdjęć