Akcja charytatywna „Pomoc choremu chłopcu”

W odpowiedzi na apel belgijskiego miasta Morlanwelz, dołączyliśmy do międzynarodowej akcji charytatywnej, w celu pomocy chłopcu choremu na raka. Jego marzeniem jest pobicie rekordu, a tym samym wejście do Światowej Księgi Rekordów Guinessa, tworząc najdłuższy łańcuch listów solidarnościowych.

Samorządy uczniowskie działające w naszej placówce zaproponowały wszystkim uczniom przygotowanie listów oraz kartek, na których znalazłyby się kolorowe rysunki, hasła wspierające chłopca w walce z chorobą, itp.

Cel jest szczytny, dlatego zachęcaliśmy do zaangażowania się w to przedsięwzięcie, które na pewno dodaje sił do walki i bardzo wspiera chłopca w trudnej sytuacji. Dzięki włączeniu się dużej ilości dzieci, udało nam się zebrać 335 prac. Składamy podziękowania wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy odpowiedzieli na nasz apel.

Koordynatorzy akcji w naszej szkole: Hanna Nosińska, Weronika Chamier Cieminska, Małgorzata Bocian i Justyna Barwina Myszka.

Weronika Chamier Cieminska.