Akcje „Stop Przemocy w Szkole” i „Góra Grosza”

Samorząd Uczniowski naszej szkoły postanowił włączyć się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W związku z tym, 24 listopada komisja złożona z kilkorga uczniów klas IV-VI wraz z opiekunem Natalią Siuda odwiedzała klasy i zbierała groszaki do specjalnych skarbonek. Bardzo szybko się okazało, że uczniowie naprawdę się do tej akcji przyłożyli i przynieśli tyle drobnych, iż nie lada wysiłkiem było niesienie tych groszaków. A co dopiero ich liczenie...

Jednakże nie wszyscy uczniowie pamiętali o przyniesieniu drobniaków. Drugą szansę na przyłączenie się do tej akcji mieli 1 grudnia, kiedy to w naszej szkole powiedzieliśmy NIE przemocy. W związku z tą akcją odbył się apel, podczas którego uczniowie mieli okazję obejrzeć scenki, które zapoznawały z etapami przeciwdziałania przemocy oraz pokazywały sposoby rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Scenki te zaprezentowali uczniowie klasy IV c i VI c, a przygotowała ich p. Barbara Łabuzińska. Oprócz scenek były również wierszyki i piosenki. Pod koniec apelu uczniowie wrzucili groszaki w wyznaczone miejsce, pokazując tym samym, jak dobre są ich serduszka.

Więcej o akcji „Góra Grosza” na stronie  http://www.towarzystwonaszdom.pl

Zapraszamy również do obejrznia relacji z tego apelu.