Apel z okazji 91 rocznicy powrotu Chojnic do macierzy

31 stycznia chojniczanie obchodzili 91 rocznicę powrotu Chojnic do Polski. W związku z tym wydarzeniem również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 postanowili przypomnieć wszystkim, co się działo tego pamiętnego dnia 91 lat temu. Podczas apelu uczniowie klas I, II i III mieli okazję przypomnieć sobie ważną dla naszego miasta datę i wydarzenia z nią związane.

Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym uczniowie klas II i III przypomnieli cząstkę historii i wspólnie odśpiewali znaną piosenkę o Chojnicach „Jest gdzieś takie małe miasteczko”.

Uwieńczeniem apelu był pokaz slajdów zdjęć Chojnic obecnych jak również tych sprzed 91 lat. Zadaniem uczniów było rozpoznanie obiektów znajdujących się na tych fotografiach.

Organizatorami spotkania były wychowawczynie klas II- Kamila Rzechtalska, Lucyna Kubiś oraz Weronika Chamier Ciemińska- wychowawczyni klasy III.

Prezentacja multimedialna-Piotr Kubiś.