Apel z zadaniami dla klas I-III „Czy znasz polskie zwyczaje wigilijne?” (wideo)

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z wieloma polskimi tradycjami i zwyczajami. O wielu zapomniano, ale sporo ich przetrwało do dnia dzisiejszego, gdyż są przekazywane z pokolenia na pokolenie. To one właśnie wzbogacają nasze świąteczne przeżycia. Podczas  apelu uczniowie z klas I, II i III mieli okazję przypomnieć  sobie te najbardziej popularne zwyczaje i  tradycje pielęgnowane  w naszym kraju.

Nie był to tradycyjny apel zazwyczaj składający się z montażu słowno-muzycznego.

Spotkanie miało na celu zaangażowanie zebranych uczniów nie tylko do słuchania narratora, czy też oglądania prezentacji na planszy, ale również do wykonywania zadań praktycznych związanych z Wigilią. Oprawę muzyczną tego niecodziennego spotkania stanowiły występy uczniów grających na dzwonkach chromatycznych i organach oraz  wspólny śpiew kolęd.

Uczniowie znakomicie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami.

Wykazali się bardzo dobrą znajomością tradycyjnych potraw wigilijnych.

Najwięcej emocji wywołało zadanie, podczas którego uczniowie sklejali łańcuchy na czas.

Na zakończenie apelu rozdano nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w świątecznym konkursie SKO.

Organizatorami spotkania były wychowawczynie klas drugich:

Aleksandra Demska kl. 2a,

Zofia Zakrzewska kl. 2b,