APELE Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w czwartek 28 kwietnia w naszej szkole odbyły się uroczyste apele. Zaproszono na nie klasy IV i V.

Uczniowie z Koła Miłośników Literatury przygotowali krótkie przedstawienie, podczas którego pojawiły się piękne damy, a nawet sam król Stanisław August Poniatowski wraz z towarzyszącymi mu posłami. Odczytano fragment Konstytucji 3 Maja, a także podkreślono znaczenie tego doniosłego dokumentu uchwalonego w 1791 roku. W trakcie przedstawienia dziewczęta z zespołu wokalnego zaśpiewały kilka utworów związanych z majowym świętem.

Nad przygotowaniem apelu czuwały panie: Katarzyna Fiałkowska, Maria Tysler, Grażyna Tyborska, Margot Urban, Magdalena Małecka – Brunn i siostra Jadwiga Chętnik.