Archiwum rok szkolny 2014/2015

• Awans do finału wojewódzkiego w czwórboju lekkoatletycznym

I miejsce chłopców w zawodach powiatowych i awans do finału wojewódzkiego w czwórboju lekkoatletycznym w składzie : Sz. Galikowski ,J. Ilnicki , D. Landowski  ,
    S. Narloch  , A. Ryckowski  ,P. Jędrzejczak  - opiekunem był R.Żuchowski - nauczyciele uczący to R.Żuchowski i A. Męcikalski - gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych etapach zawodów.
  • Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla klas II. „Pięknie piszę”.

23 lutego 2015 w naszej szkole po raz piąty odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla klas II. „Pięknie piszę”. 18 uczestników przepisywało fragment utworu J.H. Derdowskiego
    pt. „Marsz Kaszubski”. Komisja konkursowa – w składzie: Aleksandra Demska, Elżbieta Draws, Hanna Nosińska, Barbara Tobolska, Gabriela Węsierska – zgodnie z regulaminem oceniła:

• staranność pisma (kształt liter, łączenia zgodne ze wzorem z podręcznika kl. II);
    • estetykę pisma (bez skreśleń, poprawek, korektora, ozdobników);
    • czytelność, bezbłędność, rozmieszczenie tekstu (zachowanie marginesów i ustalonych
    • odstępów, właściwe przenoszenie wyrazów);
    • zakres przepisanego tekstu.
  • Ks. bp Ryszard Kasyna z wizytą w naszej szkole

Dnia 03.03.2015 r. w ramach wizytacji Parafii M.B.K.P. z gościnną wizytą do naszej szkoły nr 5 w Chojnicach przybył ksiądz biskup Ryszard Kasyna. Po przywitaniu przez Dyrekcję Szkoły ksiądz biskup wraz z księdzem proboszczem odwiedzili nauczycieli religii prowadzących zajęcia.

• Powiatowe rozgrywki w minikoszykówkę

17 marca reprezentacja naszej szkoły brała udział w powiatowych rozgrywkach w minikoszykówkę dziewcząt i chłopców , które odbyły się w Czersku dziewcząt i w Ostrowitem chłopców.

• ŚWIĘTO LICZBY PI (π)

W czwartek i piątek (12-13.03.15) w naszej szkole obchodziliśmy Święto Liczby π.
    Święto to obchodzone jest 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi (3.14- 14 marca).
    W naszej szkole to święto obchodziliśmy wcześniej, ze względu na to,  że 14 marca to dzień wolny od zajęć.
    W tych dniach zorganizowałyśmy ...

• Konkurs historyczny dla uczniów klas V o tytuł „Zwycięzcy spod Grunwaldu”

Dnia 26 lutego 2015 roku w naszej szkole odbył się konkurs historyczny dla uczniów klas V, w którym uczestnicy wykazali się wiedzą o bitwie grunwaldzkiej.

• „Dzieciństwo wierszem malowane’

25 lutego 2015 r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego dla uczniów klas IV – VI pod hasłem „Dzieciństwo wierszem malowane” .
    Cele konkursu :
    •    propagowanie piękna poezji,
    •    kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich,
    •    rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień uczniów,
    •    upowszechnianie kultury języka,
    •    aktywizowanie miłośników poezji.

• BAL PRZEBIERAŃCÓW KLAS IV – VI

BAL PRZEBIERAŃCÓW KLAS IV – VI pod  hasłem „W duszy gra mi rock and roll” , który odbył się dn. 17.02.2015r., zakończył czas karnawału w naszej szkole.
        Uczniowie na bal przybyli w pomysłowych, barwnych strojach - takich jakie nosiła młodzież w latach 60. Konkurs na najlepsze przebranie wygrali: Emilia Lemańczyk z kl. V a i Aleksy Fiałkowski z kl. V c.

• Wyniki konkursu „Bezpieczne ferie”

I miejsce -Marta Grabowska -6f, Agata Wasielewska – 6e,,
    II miejsce – Aleksandra Roszyk- 6e, Klaudia Chmara – 6b,
    III miejsce – Aleksander Fiałkowski -5c, Antoni Słupek – 4a,
    IV miejsce – Klaudia Lasota- 4e, Kacper Szeląg- 4a,
    wyróżnienie – Wiktor Kowalewski – 5c, Julia Megger -4a.

• DRZWI OTWARTE

Relacja z "Dnia otwartego" w Szkole Podstawowej nr 5 w Chojnicach, w czasie którego rodzice i przyszli uczniowie klas I zapoznali się z ofertą edukacyjną i programową przedstawioną przez m.in. dyrektor Małgorzatą Zakaszewską, zwiedzali szkołę wraz z aktywnym udziałem przyszłych pierwszoklasistów, obejrzeli wystawę prac uczniów oraz ich domowe zwierzątka. Impreza odbyła się 23.01.2015 roku.

Zobacz relację dzięki "Chojnice.tv"

• Szkolny konkurs "1 z 10" rozstrzygnięty. Gratulacje dla zwycięzców.

• Szkolne Igrzyska Sportowe w Unihokeja dziewcząt.

Szkolne Igrzyska Sportowe w Unihokeja dziewcząt  odbyły się 27.10.2014  w SP1 . Nasze uczennice w składzie : Natalia Kiedrowicz , Roksana Szyszka , Martyna Łysikowska , Marika Briegmann ,Paulina Lemańczyk , Oliwia Czarnowska, Paulina Sielska , Kinga Gwarda , Weronika Karpińska po bardzo zaciętej walce wywalczyły II miejsce .

• Igrzyska Sportowe w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Szkolne Igrzyska Sportowe w Indywidualnych Biegach Przełajowych odbyły się 03.10.2014 w Chojnicach - aż pięciu zawodników z naszej szkoły zakwalifikowało się do zawodów powiatowych:

• Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”

Konkurs  „Bezpieczna droga do szkoły” rozstrzygnięty

I miejsce  -  Sara Sikorska 4e, Krzysztof Kołatka 6b,

II miejsce  -  Aleksandra Kulesza 5c, Wiktor Folerzyński 6a

III miejsce  -  Nikola Jeske 5d, Martyna Laskowska 4a,

IV miejsce  -  Mikołaj Nica 6f, Julia Dobranc

Barbara Stolzenburg

• Pasowanie na "pierwszaka"

Dnia 8 i 9 października 2014r. w naszej szkole odbyło  się uroczyste ślubowanie uczniów klas I. W tym roku do naszej społeczności dołączyło 10 klas, w tym klasa integracyjna oraz sportowa.

• Turnieju Piłki Nożnej chłopców o Puchar Premiera Donalda Tuska

W 5 Turnieju Piłki Nożnej chłopców o Puchar Premiera Donalda Tuska, który odbył się 11 września 2014r, na orliku przy ul. Lichnowskiej w Chojnicach zespoły Szkoły Podstawowej nr 5 im. J.H. Derdowskiego okazały się bezkonkurencyjne w swoich grupach wiekowych.

• "Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Premiera Donalda Tuska"

"Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Premiera Donalda Tuska" zainaugurował nowy rok szkolny 2014/2015 na sportowo.