A A A

Archiwum rok szkolny 2015/2016

 • Konkurs Przyrodniczo- Ekologiczny dla klas drugich.

  Dnia 10 marca 2016 r. odbył się Konkurs Przyrodniczo- Ekologiczny dla klas drugich, przygotowany i przeprowadzony przez nauczycielki: Brygidę Kerszk, Teresę Gierszewską, Magdalenę Orszewską i Magdalenę Lella. Konkurs obejmował treści przyrodniczo ekologiczne z zakresu klasy drugiej poszerzone o zagadnienia:
  •    flora i fauna Parku Narodowego „Bory Tucholskie”
  •    formy ochrony przyrody
  •    chronione zwierzęta i rośliny
  •    zwierzęta pozostające na zimę w Polsce
  •    zanieczyszczenie środowiska (wody, gleby i powietrza)

 • Podsumowanie I okresu roku szkolnego 2015/2016.

  W piątek, 12 lutego 2016 roku,  uczniowie klas IV- VI spotkali się w sali gimnastycznej szkoły na podsumowaniu I okresu roku szkolnego 2015/2016. Wicedyrektor szkoły, p. Renata Smagorzewska przekazała uczniom dane statystyczne: wyniki uczniów klas IV, V, VI- liczbe ocen, średnie klas, wyniki zachowania. Najwyższe średnie na swoim poziomie uzyskały klasy : IVD  - wychowawca p. Maria Jaroszewicz, VA- wychowawca p. Magdalena Małecka Brunn,  VI c- wychowawca p.Irena Dąbrowska.

 • Bal przebierańców

  Dnia 04. 02. 2016 r. odbył się „Bal przebierańców”. Uczniowie klas IV – VI z wielką fantazją przebrali się za „dzieci kwiaty” i świetnie  się bawili. Muzykę zapewnili im harcerze.

 • Finalistka Konkursu Biblijnego

  Monika Karkoszka uczennica kl. 4b otrzymała tytuł finalisty VII Konkursu Biblijnego organizowanego przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej, odbywającego się pod patronatem kuratorów oświaty województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

 • „MOJA MIEJSCOWOŚĆ JEST PIĘKNA”

  Na konkurs, zorganizowany  przez nauczycieli  Szkoły  Podstawowej  nr  5  w Chojnicach: Bożenę Kwiatkowską i Ewę Wielewską we współpracy z Chojnickim Centrum Kultury, wpłynęło 155 prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Chojnice: SP 1,  SP 3,  SP 5,  ZS 7, SP Katolicka,   ZS Charzykowy,  ZS Nowa Cerkiew, SP Nieżychowice,  ZS Swornegacie.

 • „Wyśpiewali” pobyt w zielonej szkole.

  Dnia 7 kwietnia 2016r. w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XV Powiatowego Konkursu Humanistyczno – Przyrodniczego „Ortografia  w  przyrodzie”.

 • Drugi etap XIV Powiatowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej.

  W dniu 10 grudnia  2015r. w siedzibie Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Charzykowach odbył się  drugi  etap XIV Konkursu Wiedzy Przyrodniczej, przeznaczonego dla uczniów klas II-III szkół podstawowych z powiatu chojnickiego. W konkursie brało udział 17 drużyn z różnych szkół. Naszą szkołę reprezentowały cztery dwuosobowe  drużyny z kl. II i, II h, II c i III b pod opieką pani  A. Demskiej.

 • Szkolne zawody w trójboju lekkoatletycznym

  Uczniowie klas IV rywalizowali o zwycięstwo w trójboju lekkoatletycznym w konkurencjach – rzut piłeczką palantową, skok w dal z miejsca oraz bieg wahadłowy.

 • Konkurs filmowy - "Segregujemy"

  Uczennice z „piątki” zdobyły I miejsce w konkursie filmowym!
  Organizatorem konkursu pt. „Segregujemy!” był Zakład Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze. Konkurs skierowany był  do uczniów klas IV, V, VI szkół podstawowych z terenu powiatu chojnickiego i człuchowskiego.

 • "Sport na wesoło" czyli mikołajkowe gry i zabawy.

  Tradycyjnie jak co roku 7.12.2015 odbyły się mikołajkowe gry i zabawy sportowe na wesoło dla klas 4 i 5- tych. W zabawach wzięły udział reprezentacje wszystkich klas 4 i 5 - łącznie 80 uczniów.

 • O spotkaniu z Agnieszką Stelmaszyk

  Jako dziecko marzyła, by zostać lekarzem lub przyrodnikiem. Później chciała być archeologiem lub malarką. My poznalismy Ją jako lubianą i popularną pisarkę literatury dla dzieci i młodzieży.

  AGNIESZKA STELMASZYK - w naszej szkole!

 • SZKOLNY KONKURS SKOKU WZWYŻ

  23.11.2015 odbył się cykliczny SZKOLNY KONKURS SKOKU WZWYŻ . W zawodach tych brało udział 56 uczniów z klas 4 - 6 . Największą ilość zawodników wystawiły klasy 4 co wiązało się z dużą rywalizacją w tej grupie wiekowej.

 • Powiatowe Igrzyska Młodzieży w pływaniu drużynowym.

  Wielkie brawa dla naszych pływaków !!!!! Na powiatowych Igrzyskach Młodzieży w pływaniu drużynowym nasze dziewczęta -  zdobyły I miejsce i okazały puchar oraz będą reprezentować Chojnice na zawodach wojewódzkich , które odbędą się w marcu w Kościerzynie.

 • Szkolne zawody w unihokeja dziewcząt klas 6.

   02.11.2015 odbyły się szkolne zawody w unihokeja dziewcząt klas 6. Po emocjonującej walce wygrała drużyna "Księżycowe Alpaki"

 • Międzyszkolne Igrzyska Młodzieży w unihokeja.

  27.10 w SP1 odbyły się Międzyszkolne Igrzyska Młodzieży w unihokeja. Nasze uczennice w składzie : Olga Rostkowska, Paulina Kaziul , Kamila Adamczyk , Julia Adamczyk , Monika Kłopotek Główczewska ,Zuzanna Ringwelska , Nikola Jeske wywalczyły 3 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem dziewcząt była H. Gubała
   

 • Ciasteczka "monsterki"

  30.10.15 r. w sali nr 7 odbyła się degustacja ciasteczek "monsterków" zrobionych przez uczniów klas 4-6 oraz jedną pierwszoklasistkę- Amelię Wojtczak- babeczki z głową lalki.

  Klaudia Kanthak   pierwsze miejsce- nawiedzony, czekoladowy domek,

 • KONKURS RECYTATORSKI POD HASŁEM „EKO – ART. 2015”

   

  21 października  Chojnickie Centrum Kultury zaprosiło wielbicieli natury, teatru i literatury,   na konkurs recytatorski „ EKO-ART 2015” , którego hasłem przewodnim  była przyroda i ekologia.
   

 • Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

  5 i 6 października były dla naszej Szkoły dniami odświętnymi, radosnymi i wyjątkowymi. W poczet społeczności szkolnej przyjęci zostali uczniowie, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w klasach pierwszych. Na uroczystość zaproszono również Rodziców.
   

 • Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych

  Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych - 08.10.2015. Następny etap zmagań sportowych za nami . Nasi uczniowie dzielnie walczyli pomimo zimnej aury w Konarzynach.

 • Międzyszkolne Igrzyska Młodzieży w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

  06.10.2015 odbyły się zawody w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząti chłopców. Miło nam powiadomić iż Mistrzem Chojnic został Madej Kacper - GRATULACJE !!!

 • Międzyszkolne Igrzyska Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych .

  24.09.2015 odbyły się sztafetowe biegi przełajowe . Nasza reprezentacja uczniów wygrała zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców i 08.10.2015 pojedzie na powiatowe zawody walcząc o wyższe laury do Konarzyn.

 • Sprzątanie Świata – 2015 r.

    W słoneczne, piątkowe popołudnie 18. 09. 2015 r. 95 uczniów z klas:  II i,  V b, c, d, e;  VI a, c, d wraz z nauczycielami 
  (T. Gierszewska, G. Słomińska, M. Bocian, Z. Rząska, B. Łabuzińska, A. Martin, I. Dąbrowska, B. Stolzenburg) wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2015”.

 • Ostatni transport zakrętek

  Zakończyliśmy zbiórkę w roku szkolnym 2014/2015