A A A

Chojnicka „Piątka” wysoko w Województwie

    Szkoła Podstawowa nr 5 im. J. H. Derdowskiego w Chojnicach  w tym roku szkolnym wysoko uplasowała  w rywalizacji  sportowej szkół podstawowych. Spośród blisko 400 sklasyfikowanych placówek w województwie pomorskim, SP 5 w Chojnicach zajęła 12 miejsce.   
 
    Wspaniały wynik w województwie składa się z wielu zwycięstw i udziału w kilkudziesięciu  imprezach sportowych na szczeblu miejskim, powiatowym, półfinałów i finałów wojewódzkich, do których uczniów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego z „Piątki” : Katarzyna Polaszek, Wioletta Polakowska, Mirosław Laskowski, Rafał Żuchowski, Damian Stojak, Radosław Pilcek, Arkadiusz Męcikalski. 
 
    Największe brawa oczywiście należą się dzieciom. Wielki wysiłek, zaangażowanie, chęć rywalizacji, poświęcenie wielu godzin swojego wolnego czasu na doskonalenie  umiejętności, to gwarantowany sukces. Bez wspólnej pracy tak wspaniały wynik sportowy byłby niemożliwy. 
 
    Największymi sukcesami w tym roku były udziały sportowców z Chojnic w zawodach na szczeblu półfinałów i finałów wojewódzkich, w których opiekunami dzieci byli Damian Stojak i Radosław Pilcek:
 
- Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych biegach przełajowych chłopców
 
- Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie dziewcząt
 
- Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie chłopców
 
- Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie stołowym chłopców
 
- Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3x3 dziewcząt