Czerwiec 2012

• Konkursy ekologiczne

"Chrońmy Ziemię przed odpadami" - rozdanie nagród, podsumowanie osiągnięć.

• Sukces Oliwii.

W kwietniu b.r. uczniowie kl.IV c i IV f wzięli udział w szkolnym etapie Ogólnopolskiego XII Konkursu Twórczego Używania Umysłu- Wyspa Zagadek-2012.

• Pezentacje artystyczne szkoły

Przegląd twórczości artystycznej uczniów naszej szkoły.

• Bal klas szóstych 2011/2012

To była wspaniała zabawa.

Galeria zdjęć.

• Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i świadectwa z wyróznieniem. Uczniowie klas szóstych razem z rodzicami wzięli udział w uroczystej akademi.

!!!

Galeria zdjęć.

• Wielki sukces chłopców z SP 5 podczas Finału Krajowego Czwórboju LA

W dniach 15.06.12 r -17.06 2012 r.  na stadionie MOSiR w Olecku odbył się Finał Krajowy XXXVII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju LA chłopców, którego organizatorem był Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego w Warszawie.

• „Czytanie wzbogaca – czytanie rozwija”

Pod takim hasłem w roku szkolnym 2011/2012 przebiegała III edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla szkół podstawowych, który zorganizowali nauczyciele z gdańskich placówek  pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych – Polskiej Sekcji IBBY. Maraton został zainicjowany we wrześniu 2009 roku i cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów i nauczycieli szkół województwa pomorskiego. Tak było również i w III edycji.

• WYNIKI SPRAWDZIANU UMIEJĘTNOŚCI UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH

3 kwietnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do sprawdzianu umiejętności, jak przystało na szóstoklasistów. Arkusz standardowy zawierał 26 zadań sprawdzających poziom opanowania umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystania wiedzy w praktyce. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań można było otrzymać 40 punktów (czytanie – maks. 10 pkt.;  pisanie – maks. 10 pkt.:  rozumowanie – maks. 8 pkt.;  korzystanie z informacji – 4 pkt.;  wykorzystanie wiedzy w praktyce -  8 pkt.).