DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ W NASZEJ SZKOLE

Z okazji Dnia Unii Europejskiej , czyli święta europejskiego obchodzonego 9 maja, uczniowie klasy 5b (pod okiem p. Adeli Martin) przygotowali wystawę dotyczącą Unii Europejskiej.

Przypomnieli o dacie 9 maja 1950 roku, kiedy to Robert Schuman, francuski minister spraw zagranicznych w latach 1948 - 1952, ogłosił swoją deklarację - plan Schumana. Plan ten dotyczył powołania pierwszej organizacji koordynującej współpracę państw w górnictwie i hutnictwie, Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, co wpłynęło na rozpoczęcie procesu integracji europejskiej.

Aby pogłębić wiedzę uczniów naszej szkoły, wyeksponowali informacje i ciekawostki związane z integracją krajów członkowskich UE, albumy o krajach tworzących Unię, prace plastyczne.

Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem