Dzień Ziemi

19 kwietnia 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów z klas 4-7 z panią Reginą Blumą - pracownikiem Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze.

Celem prelekcji na temat: „Nie ma śmieci – są surowce!” było uświadomienie dzieciom problemu stale zwiększającej się ilości odpadów w środowisku oraz pokazanie sposobów zagospodarowania śmieci.

Pani Bluma przypomniała zasady segregacji, które są podstawą recyklingu. Uczniowie dowiedzieli się, że porcelanowe uszko od kubka może zanieczyścić nawet tonę stłuczki szklanej.

Właściwie posegregowane śmieci są cennymi surowcami do produkcji nowych, pełnowartościowych przedmiotów.

Ciekawy wykład był ilustrowany zdjęciami oraz pokazem przedmiotów codziennego użytku, które powstały z surowców wtórnych.

Po prelekcji wręczono dyplomy i nagrody uczniom, którzy wykonali najciekawsze prace plastyczne nt. „Nie ma śmieci - są surowce!”.

Organizatorzy:
M. Małecka - Brȕnn,