Etap szkolny II Miejsko - Gminnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych miasta i gminy Chojnice

We wtorek 9 lutego o godzinie 15.00 w naszej szkole odbył się  etap szkolny II Miejsko - Gminnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych miasta i gminy Chojnice. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich.

Cele konkursu to: zachęcenie dzieci do poznawania reguł ortograficznych, Posługiwanie się w piśmie poprawną polszczyzną, doskonalenie poprawności ortograficznej i gramatycznej, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania umiejętności potrzebnych w kolejnych etapach kształcenia, motywowanie nauczycieli do systematycznej pracy z uczniami nad doskonaleniem poprawności ortograficznej oraz wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych kompetencji.

W etapie szkolnym wzięło udział 41 uczniów z klas IV, V i VI. Na wstępie napisali oni dyktando, a następnie wykonywali rozmaite ćwiczenia ortograficzne. Zadania przygotowała i konkurs przeprowadziła  pani Katarzyna Fiałkowska we współpracy z panią Katarzyną Kujawską.  Spośród uczestników  zostały wyłonione trzy osoby, które będą reprezentować naszą szkołę w etpie miejsko - gminnym. Odbędzie się on 25 marca 2010 w sali gimnastycznej SP3 w Chojnicach.

Najwyższe wyniki  uzyskały: Dorota Skórczewska (VIc), Karina Krzoska (VIc) oraz Małgorzata Dąbrowska (Vc).

Gratulujemy i trzymamy kciuki!