Finał XV Konkursu Wiedzy Przyrodniczej

W środę, tj. 7 grudnia 2016 r., w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie odbył się II etap XV Powiatowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej dla klas II – III szkół podstawowych.

Do II etapu konkursu zakwalifikowano 16 klas ze szkół z naszego powiatu, które wyłoniono z etapu plastycznego, w tym 5 klas ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach. W I etapie – plastycznym  trzeba było pokonać liczną konkurencję, ponieważ nadesłanych zostało 307 prac z 16 szkół.

W części teoretycznej uczniowie mieli do rozwiązania 8 zadań, w których mogli wykazać się szeroką wiedzą przyrodniczą.
Drugie miejsce zajęła klasa II e ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach, którą reprezentowali: Urszula Nitka i Maksymilian Babicz (wych. Magdalena  Orszewska).

Pozostałe klasy z naszej szkoły zajęły również wysokie miejsca:

miejsce V – klasa III h- Mateusz Grabowski i Marcin Dorszyński( wych. Aleksandra Demska)

miejsce VI- klasa III a – Natalia Głomska i Wiktoria Karda (wych. Hanna Nosińska)

miejsce XI- klasa II a – Anna Kalinowska i Aleksandra Wasilewska (wych. Ewa Wielewska)

miejsce XII – klasa III e- Aleksander Kotlenga i Marcel Reszke( wych. Urszula Witkowska )

Oprócz uczestników etapu teoretycznego nagrody otrzymali także zwycięzcy i wyróżnieni etapu plastycznego.

Serdecznie gratulacje dla wszystkich uczestników i zwycięzców.

Magdalena Orszewska