Grudzień 2011

• "Wieczór kolęd"

19.12.2011 r. odbył się w sali gimnastycznej "Wieczór kolęd i jasełek". Imprezie towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursów o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem.

• Mój święty patron

W listopadzie odbył się konkurs plastyczny dla klas I i III pod tytułem „Mój święty patron”.

• Kartka świąteczna wykonana techniką komputerową. Ozdoby świąteczne.

Od wielu lat w okresie przedświątecznym organizowany jest przez nauczycieli techniki konkurs dla uczniów klas IV- VI na kartkę świąteczną wykonaną techniką komputerową i ozdoby świąteczne.

• Konkurs historyczny dla uczniów klas V o tytuł „Zwycięzcy spod Grunwaldu”

Dnia 20 grudnia 2011 roku w naszej szkole odbył się konkurs historyczny dla uczniów klas V, w którym uczestnicy wykazali się wiedzą o bitwie grunwaldzkiej.

• Jasełka dla "zerówki" z Przedszkola nr 9

Dnia 19.12.2011 r. w naszej szkole gościliśmy grupę „0” wraz z wychowawcą, Natalią Szwedowską, z Przedszkola nr 9 w Chojnicach.

• Wieczór wigilijny w klasie I e

Dnia 15.12.2011 r. w klasie I e odbył się uroczysty wieczór wigilijny.

• Jesienny etap programu ,,Aktywnie po zdrowie”

Nasza szkoła jako Szkoła Promująca Zdrowie, włączyła się do organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, ogólnopolskiego programu „Aktywnie po zdrowie”.

• II etap Powiatowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej dla klas II i III szkół podstawowych.

8 grudnia 2011 r. w siedzibie Parku Narodowego Bory Tucholskie w Charzykowach odbył się II etap Powiatowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej dla klas II i III szkół podstawowych. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli II miejsce. Są to uczniowie klasy III f

• JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Na Starym Rynku w Chojnicach przez trzy dni trwał Jarmark Bożonarodzeniowy. W sobotę 10 grudnia nasi uczniowie i nauczyciele prowadzili stragan z ozdobami świątecznymi.

• SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "KARTKA ŚWIĄTECZNA"

Dnia 05 grudnia 2011r. dla uczniów klas I-III. odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Kartka świąteczna”. Organizacją zajęły się: Beata Orlikowska, Ewa Hukało, Weronika Chamier Cieminska, Kamila Rzechtalska i Ewa Wielewska.

• II SZKOLNY KONKURSU W SKOKU WZWYŻ

W listopadzie (14 i 21 ) odbył się II Szkolny Konkurs w skoku wzwyż, zorganizowany przez nauczycieli WF: H. Gubałę, K. Polaszek i R. Żuchowskiego.

W zawodach mogli brać udział uczniowie, którzy na lekcjach wychowania fizycznego skoczyli na wysokość 100 cm i więcej.

• Mikołajkowy Turniej

W dniu 5 grudnia odbył się turniej klas IV i V o najlepszą klasę w grach i zabawach na wesoło. Do turnieju mogło się zgłosić po ośmiu przedstawicieli poszczególnych klas

• „W pustyni i w puszczy”

Dokładnie przed 100 laty ukazało się pierwsze książkowe wydanie jednej z najpopularniejszych powieści Henryka Sienkiewicza – „W pustyni i w puszczy”.