Jasełka szkolne

17 grudnia 2019 r. uczniowie klas I – VII obejrzeli przedstawienie o tematyce Bożego Narodzenia pt. „Trzej Królowie i chłopiec”.

Główną postacią w scenariuszu był chłopiec, idący do Betlejem na spotkanie z Jezusem. W postaci tej zostały ukazane odwieczne wartości, takie jak miłość, życzliwość, oddanie, troska o drugiego człowieka, dobre serce jako najpiękniejszy dar dla Boga.

Zawarte w programie treści religijne przeplatane kolędami i tańcem uwielbienia wytworzyły świąteczny nastrój.

W przedstawieniu wystąpili uczniowie klas III b, V, VI i VII, którzy z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela, dlatego teżzostali nagrodzeni gromkimi oklaskami.

s. Łucja Dziech we współpracy z katechetami i wychowawcą III b.