Jesienny etap programu ,,Aktywnie po zdrowie”

Nasza szkoła jako Szkoła Promująca Zdrowie, włączyła się do organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, ogólnopolskiego programu „Aktywnie po zdrowie”. Szkołę reprezentują uczniowie klas I a – wych. Gabriela Węsierska  i  I d - wych. Weronika Chamier Cieminska.

Głównym celem programu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez   uczenie zasad zdrowego odżywiania. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

W programie ważną rolę odgrywa również kształcenie rodziców jako osób, od których zależy styl życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywiane i regularną aktywność fizyczną.

W zespołach promujących zdrowie zostały zrealizowane następujące działania:

zajęcia lekcyjne;

konkursy;

forum zdrowia dla rodziców.

W czasie realizacji programu dzieci uczyły się  pracy w grupie, ale przede wszystkim zmieniały nawyki żywieniowe oraz uczyły się odpowiedzialności za własne zdrowie.

Realizatorzy programu zachęcają również do korzystania  ze strony internetowej www.aktywniepozdrowie.pl, na której można znaleźć ciekawe artykuły na temat zdrowego odżywiania dzieci oraz aktywności fizycznej.

więcej zdjęć