Klasa 4b z wizytą w jednostce wojskowej

Na zaproszenie Dowódcy 34. Batalionu Radiotechnicznego uczniowie klasy 4b odwiedzili Jednostkę Wojskową w Nieżychowicach k.Chojnic.

Dzięki uprzejmości pracowników wojska dzieci obejrzały sprzęt wojskowy, wozy radiotechniczne, samochody i ciężarówki do zadań specjalnych. Poznały specyfikę służby wojskowej i rolę żołnierzy dla obronności kraju.

Wysłuchały opowieści o tym jak wygląda dzień na poligonie wojskowym. Odwiedziły Izbę Pamięci Batalionu oraz wpisały się do Księgi Pamiątkowej. Ostatnim punktem wycieczki, jak się okazało najzabawniejszym, było szkolenie z musztry wojskowej pod okiem żołnierzy zawodowych.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i pouczającą lekcję na terenie Jednostki Radiotechnicznej.

Uczniowie klasy 4b z wychowawcą K. Polaszek