Konkurs historyczny

601 lat temu na polach Grunwaldu rozegrała się jedna z większych i najbardziej krwawych bitew Europy.

7 i 8 lutego 2011 roku w naszej szkole odbył się konkurs historyczny dla uczniów klas V i VI, w którym uczniowie wykazali się wiedzą o bitwie grunwaldzkiej.

Pytania dotyczyły dowódców wojsk krzyżackich i polsko – litewskich, wydarzeń sprzed bitwy, sił krzyżackich i polsko – litewskich biorących udział w bitwie, obrazu Jana Matejki, strat krzyżackich i polsko – litewskich poniesionych w starciu.

Ten, kto udzielił najwięcej prawidłowych odpowiedzi, ogłoszony został Zwycięzcą spod Grunwaldu i inni kłaniali Mu się w pas.

Konkurs zorganizowała Mariola Klinkosz – nauczycielka historii.

Wyniki konkursu o tytuł

„Zwycięzcy spod Grunwaldu”

Klasy VI

Tytuł „Zwycięzcy spod Grunwaldu” w kategorii klas szóstych uzyskała Zuzanna Szyszka z klasy VI F.

Gratuluję i kłaniam się w pas.

Oto wyniki wszystkich uczestników konkursu:

Zuzanna Szyszka klasa VI F – 13 punktów

Anna Jaksch klasa VI C – 12 punktów