Konkurs mitologiczny dla klas piątych „Spotkajmy się na Olimpie”

Dnia 6 kwietnia 2017 r. odbył się szkolny konkurs  pn. „Spotkajmy się na Olimpie”. Reprezentacje wszystkich klas piątych stanęły do walki o miano najlepszego znawcy zagadnień mitologicznych, ale nie tylko.

Różnorodne pytania konkursowe umożliwiły uczniom zaprezentowanie zarówno swojej wiedzy, jak i umiejętności kojarzenia sytuacji
z życia codziennego ze związkami frazeologicznymi o mitologicznym pochodzeniu.

W zadaniu polegającym na przedstawieniu wydarzenia „ bez użycia słów”, uczestnicy zmagań mieli okazję popisać się swoimi zdolnościami aktorskimi.

Pojedynek zespołów klasowych był bardzo wyrównany, a zwycięzcę wyłoniono dopiero po rozwiązaniu przez uczniów ostatniego zadania.
To świadczy o zbliżonym poziomie poszczególnych grup  a także zaciętej rywalizacji do końca.

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – klasa 5a (Marianna Karczyńska, Emilia Spisak, Klaudia Lemańczyk),
II miejsce – klasa 5c (Dominika Kąkolewska, Sara Muszyńska, Karolina Czerwińska),
III miejsce – klasa 5e (Amelia Łangowska, Zofia Wasielewska, Julia Skwierawska),
IV miejsce – klasa 5d (Amelia Czaplewska, Natalia Myśków, Zofia Sobiejewska)
V miejsce – klasa 5b (Natalia Cupa, Sara Orzołek).

Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i drobne upominki oraz dyplomy pamiątkowe dla każdej z klas.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zespołom.

Barbara Łabuzińska
Katarzyna Fiałkowska