LISTOPAD 2012

• Śniadanie daje moc

8 listopada 2012 roku uczniowie klas I - III w ramach udziału w akcji "Śniadanie daje moc" przygotowali i wspólnie zjedli śniadanie w swojej klasie.

Zapraszamy do galerii - kliknji tutaj

• Święto Niepodległości - „Potyczki Patriotyczne” dla klas VI, V i IV.

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości w czwartek 8 listopada w naszej szkole odbyły się „Potyczki Patriotyczne” dla klas VI, V i IV. Na początku  uczniowie klasy VI d przedstawili utwory poetyckie, a potem rozpoczęły się zmagania konkursowe.

• Konkurs kaligraficzny - "Pięknie piszę"

07 listopada 2012 w Szkole Podstawowej nr5 odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla klas II. „Pięknie piszę”.

• 11listopada - Święto Niepodległości

Uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej nr 5 im. J. H. Derdowskiego w Chojnicach pod kierunkiem nauczycieli: Beaty Orlikowskiej i Marzanny Koryckiej, przygotowali program słowno-muzyczny, w którym przybliżyli swoim koleżankom i kolegom historię odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Wyśpiewane zwcięstwo

Uczennice naszej szkoły Pola Smagorzewska, Maja Czarnecka i Nadia Czarnecka zajęły I miejsce  w XIII Spotkaniu z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka dzieci-
    Pluszowy Miś. Z tej okazji uczniowie klas IIA, II D, III C  przedstawili
    historię Pluszowego Misia oraz jego zabawne przygody.

• Konkurs Kuratoryjny z języka polskiego

9 listopada 2012 w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu z języka polskiego, który corocznie jest organizowany przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku i CEN. W etapie szkolnym wzięło udział 20 uczniów z klas V i VI.

• Turniej Halowej Mini Piłki Nożnej w SP 5

Sukcesem dla ucznów klasy 5f zakończył się turniej mini piłki nożnej zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 5 w Chojnicach przez nauczyciela wychowania fizycznego Arkadiusza Męcikalskiego w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych. Turniej Halowej Mini Piłki Nożnej, który stanowi integralną część programu nauczania, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród chłopców.

• Mikołajkowe popołudnie na sportowo.

W środe tj 05.11.2012r. uczniowie klas czwartych i piątych rywalizowali na wesoło w mikołajkowych potyczkach, które zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego.