A A A

LISTOPAD 2012

 • Śniadanie daje moc

  8 listopada 2012 roku uczniowie klas I - III w ramach udziału w akcji "Śniadanie daje moc" przygotowali i wspólnie zjedli śniadanie w swojej klasie.

   

  Zapraszamy do galerii - kliknji tutaj

 • Święto Niepodległości - „Potyczki Patriotyczne” dla klas VI, V i IV.

   

  W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości w czwartek 8 listopada w naszej szkole odbyły się „Potyczki Patriotyczne” dla klas VI, V i IV. Na początku  uczniowie klasy VI d przedstawili utwory poetyckie, a potem rozpoczęły się zmagania konkursowe.

 • Konkurs kaligraficzny - "Pięknie piszę"

  07 listopada 2012 w Szkole Podstawowej nr5 odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla klas II. „Pięknie piszę”.

 • 11listopada - Święto Niepodległości

   

  Uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej nr 5 im. J. H. Derdowskiego w Chojnicach pod kierunkiem nauczycieli: Beaty Orlikowskiej i Marzanny Koryckiej, przygotowali program słowno-muzyczny, w którym przybliżyli swoim koleżankom i kolegom historię odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Wyśpiewane zwcięstwo

  Uczennice naszej szkoły Pola Smagorzewska, Maja Czarnecka i Nadia Czarnecka zajęły I miejsce  w XIII Spotkaniu z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach.

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka dzieci-
  Pluszowy Miś. Z tej okazji uczniowie klas IIA, II D, III C przedstawili 
  historię Pluszowego Misia oraz jego zabawne przygody.


 • Konkurs Kuratoryjny z języka polskiego

  9 listopada 2012 w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu z języka polskiego, który corocznie jest organizowany przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku i CEN. W etapie szkolnym wzięło udział 20 uczniów z klas V i VI.

 • Turniej Halowej Mini Piłki Nożnej w SP 5

  Sukcesem dla ucznów klasy 5f zakończył się turniej mini piłki nożnej zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 5 w Chojnicach przez nauczyciela wychowania fizycznego Arkadiusza Męcikalskiego w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych. Turniej Halowej Mini Piłki Nożnej, który stanowi integralną część programu nauczania, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród chłopców.

 • Mikołajkowe popołudnie na sportowo.

  W środe tj 05.11.2012r. uczniowie klas czwartych i piątych rywalizowali na wesoło w mikołajkowych potyczkach, które zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego.