Maj 2012

• Mistrz Ortografii SP 5 w roku szkolnym 2011/2012.

22 maja 2012 r. 24 uczniów klas IV – VI pisało w naszej szkole arcytrudne dyktando pt. „Późnopopołudniowy koncert”, walcząc o tytuł Mistrza Ortografii SP 5 w roku szkolnym 2011/2012. 11 czerwca podsumowano wyniki konkursu.

Mistrzem Ortografii została Magdalena Mielke z klasy 6 e.

Gratulujemy.

• Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym.

W środę 23 maja 2012 roku reprezentacja chłopców naszej szkoły lekkoatletycznym odniosła duży sukces wygrywając Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym. Drużyna w składzie: Szymon Ważyński, Tomasz Prusaczyk, Bartosz Ważyński, Adrian Kloskowski, Szymon Karasiński, Mateusz Czapiewski, Patryk Paułbicki odniosła zwycięstwo zdobywając 1268 punktów.

• "Baterio wróć!!!"

Baterie zbieramy - wspólnie o środowisko dbamy

Zostań łowcą baterii - nie pozwól by trafiały do śmieci i na wysypiska!

Warto wiedzieć:P

• Konkursy przyrodnicze - „Zwiastuny wiosny” i fotograficznego „Ptaki w naszym otoczeniu”

Celem konkursów: plastycznego „Zwiastuny wiosny” i fotograficznego „Ptaki w naszym otoczeniu” było zachęcanie uczniów do obserwacji środowiska przyrodniczego budzącego się do życia wiosną, dostrzeganie piękna oraz pogłębienie wiedzy przyrodniczej uczniów, bazującej na obserwacjach terenowych, rozwijanie zainteresowań ornitologicznych oraz zachęcenie do częstszego obcowania z naturą, jako jednej z form spędzania czasu wolnego.

• „JA I MOI DZIADKOWIE W UNII EUROPEJSKIEJ”

W związku z obchodami Dnia Europy przypadającymi na dzień 09 maja  uczniowie klasy 5 b naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pn. "Ja i moi Dziadkowie
    w Unii Europejskiej", który zorganizowało Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Gdańsku mieszczące się przy ul. Szerokiej 80/81 w Gdańsku.

• DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ W NASZEJ SZKOLE

Z okazji Dnia Unii Europejskiej , czyli święta europejskiego obchodzonego 9 maja, uczniowie klasy 5b (pod okiem p. Adeli Martin) przygotowali wystawę dotyczącą Unii Europejskiej.

• SZKOLNE ROZGRYWKI W „DWA OGNIE” – ZAKOŃCZONE!!!

Do turnieju w „Dwa Ognie”, zorganizowanego przez H. Gubałę i K. Polaszek,  przystąpiło 7 zespołów  dziewcząt z klas piątych. Wszystkie drużyny rozegrały po 6 meczy, świetnie się przy tym bawiąc i aktywnie spędzając swój czas wolny.

• Miejsko – Gminny Przegląd Piosenki Ekologiczno – Przyrodniczej dla klas I – III

Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbył się Miejsko – Gminny Przegląd Piosenki Ekologiczno -  Przyrodniczej. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych  z Chojnic, Nieżychowic i Ostrowitego.