Marzec 2012

• Powiatowy konkurs recytatorski pod hasłem "Dzieciństwo wierszem malowane"

21 marca 2012 r. w Ogorzelinach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem Dziecinstwo wierszem malowane". Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów:

- Kornelia Mazur z kl. I a

- Zuzia Ringwelska z kl. II e

- Kuba Domagała z kl. V c

Każdy uczestnik musiał wyrecytować dwa utwory. Konkurs zakończył się ogromnym sukcesem dla ww. uczniów. Wszyscy otrzymali nagrodę.

BRAWO

• III miejsce w Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Dnia 27 marca 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach odbył się Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym - etap miejski. Naszą Szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

- Paulina Kąkolewska

- Łucja Konieczna

- Jędrzej Biesek

- Maksymilian Tobolski

W Turnieju zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3.

• POMORSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - etap powiatowy

Dnia 22 marca 2012 r.  w naszej szkole odbył się etap powiatowy, w którym wzięło udział 9 uczniów z klas III.

• Miejski Konkurs Wiedzy o Chojnicach i Regionie.

Dnia 14 marca 2012 roku w SP1 odbył się Miejski Konkurs Wiedzy o Chojnicach i Regionie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III e: NIKOLA GALINSKA, JULIA CZAPIEWSKA i MARTA ROSZAK. Dziewczynki dzielnie zmagały się z zadaniami konkursowymi

i udało im się zająć III miejsce.

• Miejsko-gminny konkurs plastyczny dla uczniów klas I - III Szkół Podstawowych „Moja Miejscowość”

26 marca 2012 roku w siedzibie Chojnickiego Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów ufundowanych przez Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach, Szkołę Podstawową nr 5 w Chojnicach oraz sponsorów. Nagrodzone i wyróżnione prace w konkursie można było oglądać na wystawie w holu Chojnickiego Domu Kultury od dnia 16 marca 2012 roku.

• SZKOLNE ZAWODY W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT KLAS SZÓSTYCH

8 marca 2012r. zakończyły się Szkolne Rozgrywki w Koszykówkę dziewcząt z klas szóstych. W tegorocznym turnieju wzięło udział pięć zespołów.

• Konkurs historyczny klas V „Potyczki z historią’

Konkurs historyczny pod hasłem „Potyczki z historią” odbył się dnia

13 marca 2012 roku. Wzięło w nim udział 7 uczniów klas piątych.

• Miss i Mister Szkoły

Dnia 2 marca w naszej szkole odbył się konkurs na Miss i Mistera Szkoły zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W konkursie wzięło udział 11 dziewcząt oraz 10 chłopców z klas IV-VI.

• „DZIECIŃSTWO WIERSZEM MALOWANE” – kolejny etap

6 marca 2012 roku w SP3 odbył się Miejski Konkurs Recytatorski "Dzieciństwo wierszem malowane". Wysłuchano recytacji uczniów z SP1,3,5,7 i Katolickiej Szkoły Podstawowej.