Mikołaj w klasach I-III.

Dnia 8 grudnia 2009 roku odbyła się uroczystość mikołajkowa dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas trzecich pod kierunkiem swoich wychowawców. Uczniowie zapoznali się z tradycją obchodzenia dnia Św. Mikołaja w Polsce i innych krajach Europy. Piękne dekoracje, rekwizyty, a szczególnie stroje urozmaiciły i wzbogaciły wrażenia artystyczne. Widzowie mogli poznać flagi oraz miejsce na mapie wybranych krajów europejskich. W atmosferę państw wprowadzały charakterystyczne dla danego regionu Europy tańce lub piosenki w wykonaniu młodych artystów. Widownia świetnie bawiła się aktywnie uczestnicząc w spotkaniu i śpiewając „ mikołajkowe” piosenki. Oczywiście pojawił się Św. Mikołaj, który nie zapomniał wypełnić „worka” słodyczami.

Tradycje Mikołajowe w tych państwach.

Bohaterki sa nam raczej znane.

Francja i klasa 3 d.

Hiszpania- taniec flamenco- klasa 3 e.

My jesteśmy renifery...-klasa 3 b.