Niezwykły Dzień Otwarty w SP nr 5

Wczoraj, tj. 4 marca 2019 r., społeczność szkolna SP 5 gościła przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców.
    Wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole powitała pani dyrektor Małgorzata Zakaszewska. Krótka prezentacja multimedialna przybliżyła zebranym ciekawą ofertę edukacyjną oraz wybrane przedsięwzięcia realizowane w szkole.

Z zapartym tchem goście oglądali przygotowany program artystyczny w pięknej egzotycznej scenerii. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali taniec
z pomponami, parasolkami oraz współczesny, a także performance zatytułowany „Madagaskar”. Ponadto utalentowani recytatorzy dali próbkę swoich umiejętności. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie sal lekcyjnych, korytarzy i różnych pomieszczeń. Dla przyszłych pierwszoklasistów przygotowano ciekawe atrakcje. Goście obejrzeli wystawy i ekspozycje prac naszych uczniów. Każde dziecko mogło sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe na ciekawym torze przeszkód, wykazać się zdolnościami manualnymi i plastycznymi oraz wziąć udział w grach i zabawach edukacyjnych. Na drugim piętrze przedstawiciele Chojnickiego Bractwa Rycerskiego herbu Tur zachęcali gości do nauki dawnej zabawy zręcznościowej o magicznej nazwie diabelskie kijki. Trzecie piętro zamieniło się w zwierzyniec. Uczniowie naszej szkoły pochwalili się swoimi pupilami. Dzieci, które nie mają na co dzień kontaktu ze zwierzęciem, mogły zobaczyć różne gatunki ssaków, gadów i ptaków, dotknąć je i pogłaskać. Przyszli pierwszoklasiści  dowiedzieli się, w jaki sposób należy opiekować się milusińskimi. To spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.

Poszukujący mocniejszych wrażeń mogli, z latarką w dłoni, przemierzyć tajemniczy tunel, poszukując zagubionych rekwizytów postaci z baśni. Każde dziecko otrzymało jabłko z czarodziejskiego drzewka.

Na szkolnych korytarzach duże zainteresowanie wzbudzały stanowiska tematyczne, które przygotowali nasi uczniowie, aby opowiedzieć o swoich pasjach:
·         origami (Zuzia),
·         kolekcjoner komiksów (Filip),
·         malowanie obrazów (Kinga),
·         układanie kostki Rubika (Wiktor, Piotr, Szymon, Konrad, Dorian),
·         amatorzy jazdy konnej (Ida, Filip, Malwina, Gaja),
·         rekwizyty z czasów PRL-u (Mateusz),
·         kolekcjonerzy aut i gąsienicowych wozów bojowych (Kuba, Janek, Kacper, Karol) i inni.

Mury naszej szkoły rozbrzmiewały wesołym gwarem. To był wyjątkowy dzień, pełen wrażeń.

Społeczność szkolna bardzo dziękuje rodzicom i dzieciom za przybycie i wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia wkrótce!

Przypominamy, że cały czas trwają zapisy dzieci na rok szkolny 2019/2020
(do 15 marca 2019r. można zapisać dziecko z obwodu naszej szkoły, natomiast do 29 marca 2019r. – dziecko spoza obwodu). Dokumenty można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły www.sp5.chojnice.pl.

W imieniu gospodarzy
Adela Martin