Pasowanie na czytelnika

W bibliotece szkolnej w styczniu i w lutym odbywały się uroczystości pasowania na czytelników uczniów klas pierwszych.

Na te uroczystości członkowie koła bibliotecznego przygotowali ciekawą inscenizację o miłości do książek. Bardzo ważną rolę odegrały przygotowane przez uczniów stroje dla poszczególnych postaci, które urozmaiciły występy oraz rozwijały wyobraźnię dzieci.

W przedstawieniu wystąpili uczniowie z klasy:

5 c – Pola Smagorzewska, Weronika Wielewska, Weronika Treichel,

5 e – Paulina Śliwińska, Agata Szwankowska, Julia Szwankowska, Weronika Kruk, Magdalena Skajewska

5 f – Dawid Nowicki, Damian Stencelewski

2 b – Julia Kruk

Po przedstawieniu uczniowie pierwszych klas złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki. Następnie bibliotekarka kolejno pasowała uczniów na czytelników, dotykając ich ramienia wielką zakładką. Na zakończenie uczniowie otrzymali zakładki do książek i cukierki.