Pasowanie uczniów klas I Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach.

Wtorek, 05.10.2010r., był bardzo ważnym dniem dla wszystkich uczniów klas pierwszych.

O godz.16.00 w sali gimnastycznej zebrali się pierwszoklasiści, ich rodzice oraz wychowawcy na uroczystości pasowania.  Scenariusz całej uroczystości został przygotowany przez wychowawców klas III oraz ich wychowanków.

Uczniowie przedstawili barwną  inscenizację w scenerii jesiennej oraz przeprowadzili różne zadania. Swój pierwszy w życiu egzamin uczniowie klas I zdali na szóstkę. Pięknie mówili o swoim kraju, śpiewali piosenki, poprawnie wykonali zadania matematyczne oraz okazali się prawdziwymi przyjaciółmi przyrody. Obecni na uroczystości nagrodzili ich gromkimi brawami, a społeczność szkolna przyjęła w swoje szeregi.

Uczniowie klas I złożyli uroczystą przysięgę, a pani dyrektor Małgorzata Zakaszewska pasowała ich na uczniów. Każdy pierwszoklasista otrzymał swoją pierwszą legitymację szkolną oraz drobne upominki ufundowane przez PKO Chojnice oraz Komendę Policji. Na pamiątkę uroczystości wykonano wspólne fotografie klas.

Więcej zdjęć w FOTOGALERII.