Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

W ubiegłym roku przeprowadzaliśmy akcję „Góra Grosza”. Akcja odbywała się w dwóch etapach. Podczas pierwszego etapu wybrani uczniowie wraz z opiekunem SU wybrali się do klas i zbierali groszaki do puszek. Drugi etap był połączony z akcją „Stop przemocy w szkole”. Podczas specjalnie zorganizowanego apelu również zbierane były groszaki. Po wielu godzinach segregowania i liczenia jesteśmy gotowi na podsumowanie akcji.

Uzbieraliśmy:

Rodzaj monety

Liczba monet

Razem w złotych

1 gr

138,95

2 gr

174,36

5 gr

147,95

10 gr

57,3

20 gr

50 gr

RAZEM

742,56

Ponadto otrzymaliśmy 26 zagranicznych monet, 2 podkładki pod śrubki i jeden guzik. :)

Chcielibyśmy bardzo podziękować osobom, które zaangażowały się w tę akcję:

- nauczycielom, którzy przypominali uczniom o akcji, sami wrzucili co nieco do naszych skarbonek, a także  przygotowali uczniów do udziału w apelu.

- uczniom przynoszącym groszaki, zbierającym je i tym, którzy je potem liczyli (co nie było wcale zadaniem łatwym).

Podziękowania należą się również rodzicom, którzy włączyli się w tę akcję poprzez przekazanie swoim dzieciom groszaków.

Możemy śmiało powiedzieć, że nasza szkoła jest otwarta na pomaganie innym, co nas bardzo cieszy. Jeżeli dzięki tej akcji uda nam się sprawić, by choć jedno dziecko się uśmiechnęło, to trud włożony w liczenie monet się opłacił i w przyszłym roku szkolnym postaramy się o jeszcze lepszy wynik!

Jeszcze raz dziękujemy!