Ślubowania uczniów klas pierwszych

8 października 2019 roku był dla naszej szkoły dniem odświętnym, radosnym i wyjątkowym.

W poczet społeczności szkolnej przyjęci zostali uczniowie, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w klasach pierwszych.

Na uroczystość  ślubowania, poza  pierwszoklasistami, zaproszono również ich rodziców i wychowawców. Gości powitała pani dyr. Małgorzata Zakaszewska.

Uczniowie klas trzecich pod kierunkiem opiekunów: p. Małgorzaty Wawrzyniak, p. Beaty Orlikowskiej, p. Pauliny Sagan i p. Barbary Pruskiej przygotowali ciekawy program artystyczny.

Taniec dżentelmenów wprowadził wszystkich w doskonały nastrój. Do pierwszaków zawitali przybysze z kosmosu Rejek i Mojek oraz patron naszej szkoły Jarosz Hieronim Derdowski. Pierwszoklasiści poddani zostali licznym próbom, z którymi doskonale sobie poradzili.

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie. Pani dyr. Małgorzata Zakaszewska pasowała pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Wręczyła także dzieciom słodkie upominki.

Barbara Pruska