ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

W  październiku  w naszej  szkole odbyło się  uroczyste ślubowanie  uczniów klas I. W tym roku do naszej społeczności dołączyły 3 klasy, w tym klasa integracyjna.
            Na tej uroczystości uczniowie klas pierwszych pięknie wyrecytowali wiersze, zaśpiewali piosenkę, oddzielili zabawki od przyborów szkolnych. Z kolei uczniowie klas trzecich, którzy brali udział w imprezie, zapewnili pierwszoklasistów, że w naszej szkole jest cudownie. Poza tym zadeklarowali, że będą chętnie służyć pomocą młodszym kolegom
i koleżankom. Wszyscy obecni na uroczystości potwierdzili, że młodzi uczniowie doskonale wykonali swoje zadania, a w związku z tym są dobrze przygotowani do roli uczniów.
           Następnie pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, a pani dyrektor, Małgorzata Zakaszewska, pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. J. H. Derdowskiego.
Na zakończenie uroczystości wszyscy pierwszoklasiści otrzymali upominki.

Hanna Nosińska