ŚWIĘTO LICZBY PI (π)

W tych dniach zorganizowałyśmy
- drużynowe potyczki dla klas IV, V, pt.: „Matematyka z ekologią”,
- szkolny konkurs z tabliczki mnożenia dla uczniów kl. IV i V systematycznie  pracujących na zajęciach wyrównawczych,
- konkurs o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia” dla wszystkich, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności i szybkość myślenia.
Najbystrzejszymi klasami w potyczkach drużynowych okazały się klasy IVD  i klasa VE.
Natomiast „Mistrzami Tabliczki Mnożenia zostali” :
Antoni Słupek (kl. IV),
Paweł Lenc (kl. V),
Filip Fortuński (kl.VI).

Osobami nagrodzonymi w szkolnych konkursach z tabliczki mnożenia zostały:
KLASY IV:
I miejsce – Klaudia Lasota
II miejsce – Martyna Laskowska
III miejsce – Ewelina Kobus
Wyróżnienie – Marek Orlikowski
Wyróżnienie – Oskar Piestrzyński

KLASY V:

I miejsce – Jakub Mayer
II miejsce – Julia Gierszewska
II miejsce – Jakub Szyca
III miejsce – Dominik Frąckowiak

W dniach świętowania liczby π, na lekcjach  klasy IV  przed kolegami                 i rodzicami prezentowali wykonane w grupach  diagramy ilustrujące zainteresowania uczniów, a ich starsi koledzy tworzyli prace matematyczno – plastyczne.
Pomysłodawczyniami i realizatorkami były nauczycielki matematyki: Irena Dąbrowska  i Magdalena Małecka-Brünn, a osobami wspierającymi: Gabriela Bloch i Margot Urban.
Zabawy było mnóstwo! Już dziś planujemy  obchody przyszłorocznego Święta Liczby π.