Szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „DZIECIŃSTWO WIERSZEM MALOWANE”

7 lutego 2011 roku odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego pod hasłem „Dzieciństwo wierszem malowane” dla uczniów klas IV-VI zorganizowane przez p. Adelę Martin.

Dziesięcioro uczniów zaprezentowało  utwory poetyckie, czyli wybraną poezję dziecięcą.

Jury oceniało pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję, barwę głosu, mimikę i interpretację utworu. Wytypowano 4 reprezentantów, którzy 8 marca będą uczestniczyli w MIEJSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

I miejsce zajęła Marcelina Wolnikowska z klasy 6f, która zaprezentowała „Kolorową krowę” Lecha Pijarowskiego.

II miejsce – Jakub Domagała z klasy IV c, który wyrecytował przygody „Stonóżki z Pimpifluszek” Ludwika Jerzego Kerna.

III miejsce – Paulina Wróblewska z klasy 5e, która zinterpretowała słowa Juliana Tuwima („Pan Maluśkiewicz i wieloryb”).

IV miejsce – Karolina Gałęska z klasy 6d, która zachwyciła tekstem poetyckim Sergiusza MichaŁkowa „A wy co?”.

GRATULUJEMY!