Szkolny etap konkursu interdyscyplinarnego "Język polski z historią"

15 grudnia 2010 w naszej odbyły się eliminacje do konkursu interdyscyplinarnego "Język polski z historią", który corocznie jest organizowany przez Kuratorium w Gdańsku i CEN.

W etapie szkolnym wzięło udział 17 uczniów z klas VI. Ich zadaniem było rozwiązanie zadań testowych z języka polskiego i historii. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem różnych tekstów kultury, odczytywaniem wiadomości, ich  interpretowaniem i umieszczaniem wydarzeniem w czasie i przestrzeni.

Trzyosobowa komisja nauczycieli w składzie: Katarzyna Fiałkowska, Katarzyna Kujawska i Bożena Kwiatkowska sprawdziła testy i ogłosiła wyniki zmagań konkursowych.

Oto uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki:

Agata Fiałkowska  22 punkty

Filip Weltrowski 22 punkty

Angelika Folerzyńska 21 punktów

Przemysław Gałęzia 21 punktów

Agata Kalinowska 21 punktów

Testy wymienionych osób przesłano do siedziby komisji rejonowej.
6 stycznia ogłoszono, że cała piątka weźmie udział w etapie rejonowym konkursu, który odbędzie się 14 stycznia 2011 o godzinie 14.00 w Gimnazjum nr 2 w Chojnicach. Życzymy powodzenia!