Uczniowie klas 4a i 4b na Zielonej Szkole w Piła – Młyn

21 maja 2018 r uczniowie klas 4a i 4b uczestniczyli w zajęciach „ Zielonej Szkoły” zorganizowanej w ośrodku Piła-Młyn, położonego w samym sercu Borów Tucholskich nad jeziorem Szpitalnym i rzeką Brdą.

Pod okiem instruktorów i przewodników ośrodka uczniowie wzięli udział w różnych grach i zabawach sportowych, rekreacyjnych oraz integrujących grupę.

Przeżyli wiele przygód i zdobyli wiele nowych doświadczeń: poszukiwali „skarbów” wykrywaczem do metalu, strzelali z łuku, skakali na batutach, uczyli się pływać na kajakach, bawili się w Parku linowym, uczestniczyli we wszelkiego rodzaju animacjach, odpoczywali na hamakach.

Dodatkową atrakcją była piesza wycieczka przez las do siedziby Tucholskiego Parku Krajobrazowego i obejrzenie bardzo ciekawej prelekcji o walorach przyrodniczych TPK.

Na zakończenie wspaniałej zabawy wszyscy zebraliśmy się przy ognisku i zjedliśmy pyszne pieczone kiełbaski.

To był wspaniały wyjazd. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń  z żalem wracaliśmy do domów.

Opiekunami na wycieczce były: B. Stolzenburg, K. Polaszek, B. Łabuzińska.