Wieczór kolęd

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej SP nr 5 w Chojnicach odbyła się doroczna impreza z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W blasku lampek migających na świątecznym drzewku zabrzmiały kolędy wspólnie zaśpiewane przez zgromadzonych na sali uczniów, nauczycieli oraz rodziców, którzy licznie przybyli na tę uroczystość. Imprezę rozpoczęły życzenia dyrektor szkoły p.  Małgorzaty Zakaszewskiej, złożone przedstawicielom poszczególnych klas, a także symboliczne podzielenie się opłatkiem.

W programie artystycznym przygotowanym na tę okazję znalazły się jasełka, zaprezentowane przez członków koła recytatorsko-teatralnego, które prowadzi p. Adela Martin. Wystąpili również uczniowie z klasy Vc, którzy wystawili jasełka autorstwa dwóch ubiegłorocznych absolwentek naszej szkoły J.Aleksandrowicz i A.Rucińskiej (uczniów przygotowała B.Łabuzińska).Występy artystów przeplatały kolędy śpiewane wspólnie przez uczestników imprezy  przy gitarowym akompaniamencie w wykonaniu p. Marii Tysler.

Imprezę uświetniły również recytacje utworów o tematyce bożonarodzeniowej, w wykonaniu uczniów klas IV i V przygotowanych przez p. Katarzynę Fiałkowską. Bardzo pięknym i niezwykle radosnym akcentem uroczystości był występ szkolnego zespołu muzycznego „Piąteczki”, prowadzonego przez p. Renatę Smagorzewską, który pastorałką w rytmie góralskim wywołał prawdziwą burzę oklasków.

Istotnym elementem uroczystości było rozstrzygnięcie szkolnego konkursu  na kartki i ozdoby świąteczne wykonane z surowców wtórnych, którego organizatorką była B.Stolzenburg, a także konkurs ortograficzny zainicjowany przez p. Teresę Herder.

Rozdano też nagrody i wyróżnienia w X Międzyszkolnym Konkursie pn. „Element świąteczny w symetrii osiowej”, którego inicjatorką i organizatorką jest p. Irena Dąbrowska. W tym roku uczniowie wykonali na ten konkurs ok. 300 prac, dlatego jury miało nie lada kłopot, by wybrać spośród nich zaledwie kilkanaście nagrodzonych i wyróżnionych.

Ciekawostką tegorocznej imprezy było wykonanie przez uczniów kolęd w języku niemieckim i angielskim (uczniów przygotowały panie: Iwona Szufrajda, Ewa Korzeb, Natalia Narloch).

W pogodnych nastrojach, napełnieni świątecznym duchem Bożego Narodzenia, z życzeniami i kolędą na ustach wszyscy rozeszli się do domów.

Otwarcie spotkania przez p. Dyrektor

W oczekiwaniu na występ- klasa V C

Element świateczny w symetrii osiowej

Widownia pękała w szwach