Wieczór kolęd i jasełek

Przedświąteczną tradycją Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach jest organizacja Szkolnego Przeglądu Jasełek. Impreza ta połączona jest z rozstrzygnięciem konkursów o tematyce bożonarodzeniowej.

Od kilku lat z inicjatywy nauczycieli matematyków SP5, głównie pani Ireny Dąbrowskiej organizowany jest międzyszkolny konkurs matematyczno-plastyczny pod nazwą „Element świąteczny w symetrii osiowej”. Poza tym rozstrzygnięto również konkurs na stroik świąteczny  oraz na bożonarodzeniową kartkę (konkursy zorganizowane przez p. Barbarę Stolzenburg).

W ramach przeglądu jasełek zaprezentowali się uczniowie przygotowani przez p. Katarzynę Fiałkowską, p. Barbarę Łabuzińską oraz p. Adelę Martin.

Wspólne kolędy uświetnił akompaniament gitarowy p. Marii Tysler, która przygotowała również występ uczniowskiego zespołu „Tip – Top”. Piosenki i pastorałki tematycznie związane ze świętami Bożego Narodzenia zaprezentował też zespół „Piąteczki” prowadzony przez p. Renatę Smagorzewską.

Wszystkie przedstawienia można było obejrzeć również w Chojnickim Domu Kultury. Więcej zdjęć w FOTOGALERII  Wieczór kolęd i jasełek 2010.