Wielki sukces chłopców z SP 5 podczas Finału Krajowego Czwórboju LA

W dniach 15.06.12 r -17.06 2012 r.  na stadionie MOSiR w Olecku odbył się Finał Krajowy XXXVII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju LA chłopców, którego organizatorem był Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego w Warszawie. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach w składzie: Szymon Ważyński, Bartosz Ważyński, Tomasz Prusaczyk, Mateusz Czapiewski, Szymon Karasiński i Dawid Dalecki godnie reprezentowali województwo pomorskie pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego pana Arkadiusza Męcikalskiego. Warto nadmienić, iż awans do Finału Krajowego miał miejsce po wygranych wcześniej eliminacjach na szczeblu miejskim, powiatowym i wojewódzkim. Biorąc udział w czterech konkurencjach takich jak bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 1000 m zespół zdobył 1273 punkty dzięki czemu zajął szóste miejsce, zmagając się w ostrej rywalizacji z zawodnikami 21 najlepszych drużyn z całej Polski. Od podium chłopców dzieliły zaledwie 44 punkty, co pokazuje, iż poziom sportowy pierwszej szóstki finału był  wyrównany. W klasyfikacji indywidualnej w biegu na 60 m trzecie miejsce zajął Szymon Ważyński stając na podium . Po tak udanym występie nauczyciele uczący panowie Rafał Żuchowski i Arkadiusz Męcikalski z nadzieją patrzą na dalszy rozwój kariery sportowej swoich podopiecznych.