A A A

WIERSZYKI NA WALENTYNKI

Jak wiadomo, WALENTYNKI to święto zakochanych, które przypada 14 lutego. Nazwa pochodzi od imienia świętego Walentego, który jest patronem szaleńców, chorych na epilepsję oraz zakochanych. Różnego rodzaju walentynkowe tradycje trafiły do Polski z Francji i Wielkiej Brytanii oraz z Niemiec (głównie z Bawarii i Tyrolu).

 Nawet jeśli nie jesteśmy zakochani, walentynki to idealny dzień na to, aby powiedzieć bliskim, rodzinie i przyjaciołom, jak bardzo są dla nas ważni. A można to uczynić na wiele sposobów.

Dzisiaj w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Walentynki”, w którym wzięło udział 13 uczennic z klas IV – VI. Nie zabrakło utworów Jana Brzechwy, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Brzechwy, Adama Asnyka, ks. Jana Twardowskiego, Adama Mickiewicza i innych poetów. Uczennice starały się najpiękniej zinterpretować słowa poetów.

Nagrodzono 7 uczennic. Najbardziej zachwyciła widzów ANGELIKA FOLERZYŃSKA z klasy 6a, która wyrecytowała „Rozmowę liryczną” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Wyróżniono także PAULINĘ WRÓBLEWSKĄ (5e), ZUZANNĘ SZYSZKĘ (6f), OLIWIĘ GORELIKOWĄ (4c), Hannę SZYFELBEIN (6d), MONIKĘ CZAPIEWSKĄ (5d) i NATALIĘ KAZYKALEWICZ (4F).

 

                                                                                        

                                                                                  Serdecznie gratuluję

organizator konkursu: Adela Martin