Wyniki konkursu Profilaktyczno-Literackiego

26 lutego 2019 roku odbyły się szkolne eliminacje do  V Wojewódzkiego  Konkursu Profilaktyczno-Literackiego „Który skrzywdziłeś człowieka prostego..” (o totalitaryzmie). Udział w nim wzięło 15 dwuosobowych zespołów.

Uczniowie z klas VII i VIII musieli przeczytać dwa utwory: „Folwark zwierzęcy” George’a Orwell’a, oraz  „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins. Uczestnicy napisali test ze znajomości lektur, narysowali piktogramy ilustrujące poszczególne zasady animalizmu oraz wygłosili przemówienia.

Po podliczeniu punktów przez komisję konkursową, którą tworzyły polonistki: Adela Martin, Katarzyna Fiałkowska, Barbara Łabuzińska i Katarzyna Kujawska, wyłoniono cztery najlepsze drużyny.

W sobotę 9 marca w Gdańsku odbyły się dwa kolejne etapy konkursu – rejonowy i wojewódzki .Naszą szkołę reprezentowali: Anna Matusik i Aleksander Olkowski z VIII a, Aleksandra Kuklewska i Amelia Trześniewska z VII b, Amelia Łangowska i Oliwia Nowińska z VII d oraz Nadia Gierszewska i Julia Skwierawska z VII d.

Do etapu wojewódzkiego awansowali Anna Matusik i Aleksander Olkowski. Ostateczne wyniki poznamy w kwietniu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Fiałkowska